Делегування повноважень місцевим органам влади повинно бути збалансованим – Дмитро Христюк

Нові обличчя - нове життя!

При делегуванні повноважень на місцях дуже важливо знайти оптимальний баланс, який дозволить уникнути зловживань із боку органів державної влади та буде гарантувати виконання своїх завдань і функцій органами місцевого самоврядування. Про це в ефірі «Еспресо TV» учора заявив заступник голови Київської обласної державної адміністрації Дмитро Христюк.

«Для об’єктивності необхідно розуміти, що дуже багато повноважень, таких як питання землі, архітектури, реєстраційні повноваження, не входять до сфери відповідальності діючих обласних адміністрацій», - підкреслив посадовець.

Він відзначив, що саме центральні органи виконавчої влади через свої територіальні представництва регулюють ці питання.

«Тому зараз, коли говорять, що обласна адміністрація надає в оренду землі сільськогосподарського призначення, це є некоректним і неправильним. Тому що, коли ти приїжджаєш в район і представник громади задає питання, чому цю земельну ділянку віддали цій людині або цьому підприємству, потрібно розуміти, що це не є повноваженнями обласної адміністрації. Якщо ділянка знаходиться в межах населеного пункту, відповідна міська рада приймає це рішення, якщо поза населеним пунктом, – то обласний Держкомзем», –наголосив заступник губернатора.

Христюк також додав, що у зв'язку з цим, влада, делегуючи повноваження, повинна знайти оптимальний баланс. За його словами, у такому разі органи місцевого самоврядування зможуть працювати найбільш ефективно, а в органах державної влади не буде випадків зловживання.

Як відомо, Дмитро Христюк входить до команди партії «Нові обличчя». Політична сила на прикладі міста Ірпінь Київської області показала, що корупцію можливо зупинити за короткий час. А кошти бюджету – направити на розвиток населених пунктів. 

Повернутися до списку